Deprecated: Function session_register() is deprecated in /home/np3873/domains/rvg.edu.ee/public_html/keskkond/index.php on line 3 Keskkonnaklubi

Meist
Saarnaki
Pildikogu
Lingid
Sisukord
meid toetab keskkonnainvesteeringute keskus
20:15 | 18.06.2018
Ajalugu
Tegevuse tasandid
Koostöö
Keskkonnaharidust RVGs iseloomustavad tunnusjooned

Ajalugu

• 1988-1992 - keskkoolis süvaõpe loodusteadusestes, mille raames õpiti tundma ümbrit-sevat keskkonda läbi erinevate lisaõppeainete.
  • Keskkonnaalane koostöö Meisenheimi Paul-Scneideri Gümnaasiumiga. Alates 1994 aastast on toimunud keskkonnauuringute laag-rid, kus osalevad õpilased mõlemast koolist:
    • 1994 Rügeni saar;
    • 1995 Eestimaa tutvustus tervikpildis;
    • 1996 Eestimaa - rabad ja rannikualad;
    • 1997 padumereuuringud De Banjaardis Hollandis;
    • 1998 Hiiumaa Laidude Kaitseala;
    • 1999 linnuvaatlused Zingsti poolsaarel Saksamaal;
    • 2000 Hiiumaa Laidude Kaitseala.
    • 2001 Loodusuuringud Müritzi rahvuspargis Saksamaal.

• Alates 1994 aastast toimuvad õppereisid Eestimaa erinevatesse paikadesse. Põhikoolis on see olnud enam looduskeskkonda, gümnaasiumis aga kultuurikeskkonnda süvenev. Reisipaiga valik on lähtunud kaudselt õppekavast ja ettevalmistustööde põhiras-kus on jaotunud õpetajate ja õpilaste vahel võrdselt. Neid erine-vatesse Eestimaa paikadesse ja erinevatele vanustele mõeldud reise ühendav telg on soov õppida orienteeruma ümbritsevas elukeskkonnas ning tajuda seal toimuvaid protsesse.
  • Tänu keskonnateadlikkust väärtustavale eelarvele ja tõhusale koostööle Raplamaa Keskkonnaosakonnaga on alates 1994 aastast kõik klassid VI-XII saanud ühe õppereisi aastas, ise tasudes 10-20% maksumusest.
  • Pikaajalise ja järjepideva koostöö tulemusena tuli valdavalt gümnaasiumiõpilastelt 1998 aasta kevadel ettepanek moodustada avatud KESKKONNAKLUBI, kes ühendaks kõiki loodusest enam huvituvaid inimesi RVG-s. Klubi ettevõtmistes on osalenud suur osa RVG õpilastest ning õpetajatest.

Viimati muudetud: 8.11.2008
Tiger CMS | Serverit teenindab EENet
Hetkel lehel: 1 | Külastusi:

Lehe disain & html